Producenci
Paczkomaty InPost

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Baterie do dronów

Dron bez baterii? Absolutnie nie! Każdy z nich musi posiadać narzędzie zasilające, żeby móc pracować bez zarzutu. Drony są coraz bardziej użyteczne. Nie tylko jako zabawka, ale też jako nieocenione wsparcie działalności człowieka, na różnych polach. Ważny jest czas utrzymania urządzenia w locie, dlatego baterie do dronów muszą być odpowiednio dobrane. W naszej ofercie znajdziecie Państwo cały wachlarz elementów zasilających. Niech Twój dron lata długo, bez konieczności sprowadzania go na ziemię. Bądź dobrym pilotem, dzięki dobrze dobranej baterii. Czytaj dalej

DŁUŻEJ W POWIETRZU

To ważne, by przed zakupem drona, zwrócić uwagę na to, jak będzie ładowany. Baterie do drona obecnie pozwalają na loty pomiędzy 15 a 40 minut. Dodatkowy akumulator może ten czas wydłużyć.

BATERIE DO ZABAWY

Dedykowane są do zabawek i pojazdów zdalne sterowanych. Lekkie, najczęściej litowo - polimerowa, nie obciążają urządzeń. Mają małą objętość i wysokie napięcie. Z reguły muszą być ładowane na czas. Baterie do drona, które oferują dobre osiągi w przystępnej cenie (np. BetaFPV) to już nowoczesne rozwiązania, w których wykorzystuje się złącze BT2.0. Ogranicza ono o połowę przepływ prądu, dzięki czemu dron lata dłużej i szybciej. BT2.0 jest bardziej wytrzymałe niż PH2.0. Innym rozwiązaniem jest złącze XT-30, które ogranicza dodatkowo przegrzanie baterii.

AKUMULATORY DO WYŚCIGÓW

W ofercie znajdują się marki: Tattu, Yuneec, Gens Ace, DJI, które są gwarancją inteligentnych produktów. Stosowane w modelach zdalnie sterowanych i dronach wyścigowych. Bateria do drona musi charakteryzować się niewielkim rozmiarem i dużą wydajnością mocy, a te akumulatory pozwalają na uzyskanie większego prądu i rozładowania, przy czym pozostałe parametry zasilacza zostają na tym samym poziomie. Tu liczy się wydajność prądowa. W końcu wyścigi przy użyciu dronów da się porównać do tych w Formule 1. Zwycięzca ma przewagę w sprzęcie, technologii i odpowiednim dopasowaniu pojazdu do rodzaju zasilania. Oczywiście im lżejszy akumulator, tym lepiej, ponieważ dron ma mniejsze obciążenie i zyskuje na szybkości. Każdy gram ma tutaj znaczenie.

OPTYMALIZACJA

Wybór pakietów zasilających ma istotne znaczenie, w przypadku dronów o charakterze wyścigowym. Serie 3.0 w R-liniach firmy GENS TATTU nadają się nie tylko dla amatorów, ale też wymagających modelarzy. Producent zapewnia, że wszelkie testy akumulatorów wypadają imponująco. Zaletą tych produktów są wysokie prądy rozładowania, przy jednoczesnych zachowaniu lekkości. Te akumulatory pozwalają, na jak największe wyciśniecie mocy z silników drona wyścigowego, wymaga to jednak doświadczenia i ostrożności. Baterie do dronów, na które warto tu zwrócić uwagę to: 1300mAh 15.2V 100C R-Line HV oraz 1550mAh 15.2V 100C R-Line HV. Aby dodatkowo obniżyć wagę, niektóre wersje akumulatorów mają wypinane przewody balansera. Dzięki temu stają się one jeszcze bardziej aerodynamiczne.

DBANIE O ZASOBY

Odpowiednie ładowanie i konserwacja, pozwalają na dłuższe użytkowanie sprzętu. Bateria do drona musi być w odpowiedni sposób pielęgnowana i zabezpieczana, aby przedłużyć jej żywotność. Zawsze używaj baterii, która jest załadowana na 100%. Temperatura akumulatora nie może być za niska, musi być lekko rozgrzana. Należy ją dokładnie podłączać do urządzenia i nie wyciągać akumulatora podczas użytkowania drona. Zwracaj uwagę na wszystkie ostrzeżenia i sygnalizacje. Po skończeniu lotu najpierw wyłącz zasilanie, wyciąg baterię, a dopiero na końcu wyłącz kontroler. Pamiętaj, że kiedy jest upalnie, bateria szybciej się nagrzewa, Jeśli jej temperatura przekracza 65 stopni, obniż lot. Aby uniknąć zapalenia, temperatura nie może przekraczać 70 stopni. Baterie do drona przechowuj zawsze w suchym i chłodnym miejscu.
Baterie do dronów
Znów o Dronach
Średnia ocena: 4.95 (99%), Na podstawie: 185 ocen
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl