Promocje
Osłona śmigieł CineRace 20 (kolor)
Osłona śmigieł CineRace 20 (kolor)
39,00 zł 29,00 zł
BETAFPV Dipole T Antena 868 MHz
BETAFPV Dipole T Antena 868 MHz
35,00 zł 19,00 zł
Firefly 1S Nano Baby Quad 40mm
Firefly 1S Nano Baby Quad 40mm
699,00 zł 519,00 zł
DIATONE Roma L4 HD Vista 4S
DIATONE Roma L4 HD Vista 4S
1 999,00 zł 1 799,00 zł
szt.
DIATONE ROMA F35 3.5INCH VISTA HD 4S Nebula Pro
DIATONE ROMA F35 3.5INCH VISTA HD 4S Nebula Pro
2 499,00 zł 2 199,00 zł
szt.
Roma F1 Frame kit Rama F1
Roma F1 Frame kit Rama F1
109,00 zł 89,00 zł
szt.
Cinebot30 GEPRC, HD-WASP, 6S, PNP (bez odbiornika)
Cinebot30 GEPRC, HD-WASP, 6S, PNP (bez odbiornika)
2 299,00 zł 2 099,00 zł
szt.
GEPRC SMART 16 mini - quadcopter 1.6 cala, 2S PNP
GEPRC SMART 16 mini - quadcopter 1.6 cala, 2S PNP
789,00 zł 699,00 zł
szt.
Cinebot30 GEPRC, ANALOG, 6S, PNP (bez odbiornika)
Cinebot30 GEPRC, ANALOG, 6S, PNP (bez odbiornika)
1 599,00 zł 1 497,00 zł
T-MOTOR VELOX V50A ESC
T-MOTOR VELOX V50A ESC
359,00 zł 299,00 zł
szt.
T-MOTOR MINIRACER F7 FC
T-MOTOR MINIRACER F7 FC
279,00 zł 239,00 zł
szt.
Produkt dnia
Gogle FPV Eachine SkyZone COBRA X V2
Gogle FPV Eachine SkyZone COBRA X V2
1 399,00 zł
LiteRadio 2 SE Nadajnik Kontroler Frsky D8/D16
LiteRadio 2 SE Nadajnik Kontroler Frsky D8/D16
349,00 zł
Caddx Baby ratel 2
Caddx Baby ratel 2
159,00 zł
Caddx Ratel 2
Caddx Ratel 2
169,00 zł
FlyWoo CineRace20 V1.2 Neon LED HD Nebula Pro
FlyWoo CineRace20 V1.2 Neon LED HD Nebula Pro
1 899,00 zł
FlyWoo CineRace20 V1.2 Neon LED HD Polar Nano
FlyWoo CineRace20 V1.2 Neon LED HD Polar Nano
1 729,00 zł
Producenci
Paczkomaty InPost

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jaki TinyWhoop na start? 0

Jest niedziela, siódmy dzień lutego. Termometr pokazuje -17*C. Za oknem śnieg.

Wydawałoby się, że warunki nienajlepsze by latać. Cóż mogę powiedzieć, mam TinyWhoopa - wszystko mi jedno. Latam po domu!

Czym jest TinyWhoop?

To zazwyczaj bardzo mały i lekki dron z kamerą FPV, zasilany pojedynczym ogniwem - 1S, o wadze w okolicach 20-30g. Jego silniki osłonięte są ductami a mikronadajnik wideo i mikroodbiornik RC sprawiają, że TinyWhoop najlepiej sprawdza się w zabawie na niewielkie odległości. No stworzony do domu.

Oczywiście, jak wszędzie i od tych reguł są wyjątki. Z jednej st
rony znajdą się wariaci budujący whoopy ważące kilkanaście gramów, a z drugiej tacy, którzy wkładają w nie cyfrowy zestaw Caddx Vista i zasilają pakietami 3S, generalnie rzecz biorąc, ma to być mały, zwinny, lekki dron, który nawet gdy się wkręci żonie we włosy, to skutkiem tego wypadku będzie jedna noc na kanapie, a nie hospitalizacja i rozwód.

Co na start?

No, to zależy: czy ma to być pierwszy mikrus a latałeś już kiedyś FPV, czy może ma to być pierwszy dron FPV w ogóle? Jeśli masz już doświadczenie i osprzęt, będzie łatwiej, dokupisz samego drona, takiego jak Mobulę 6HD i po temacie. Parujesz go ze swoją ulubioną aparaturą a gogle ustawiasz na częstotliwość nadawania VTXa. I w powietrze!

Gdy jednak latałeś jedynie Phantomem czy Mavikiem - usiądź wygodnie i czytaj dalej. Jest rozwiązanie.

BetaFPV Racing Starter Kit 2

Jest to najtańszy i najbezpieczniejszy sposób na wejście w świat TinyWhoopów. Zestaw zawiera drona, gogle i aparaturę, a do tego etui ładowarkę i baterię. Przychodząc ze świata DJI może wydać Ci się dziwne, że wymieniam to wszystko, ale w krainie dronów FPV tak właśnie jest - drony z reguły sprzedawane są Sote, bez niezbędnego osprzętu, a o zgrozo, czasami też nawet bez wbudowanego odbiornika! Trzeba sobie najpierw polutować żeby polatać!

Beta65s Starter Kit

Dron w tym zestawie to Beta65s - 65mm Whoop napędzany silnikami szczotkowymi. Ja wiem jak to brzmi, szok i niedowierzanie, przecież każdy wie, że bezszczotkowe są lepsze, wytrzymalsze i przede wszystkim mocniejsze. Zgadza się, problem jest jednak taki, że moc w tym wypadku nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Moc silników bezszczotkowych jest tym, co sprawi że do drona którego kwadrans temu wyjąłeś po raz pierwszy z pudełka, będziesz zaraz szukał nowej ramy i tego śmiesznego czarnego czegoś, co wystawało z tyłu...ale odpadło. To była antena od VTXa. Chowając więc dumę w kieszeń i wybierając małego drona szczotkowego, nie tylko zapewniasz sobie więcej zabawy na starcie przygody z FPV, ale i oszczędzasz sobie zarówno pieniędzy jak i frustracji.

Aparatura z zestawu to Lite Radio 2 SE. Mała, dość wygodna, z drążkami przypominającymi te z droższych aparatur. Dzięki nauce na niej, bez problemu przesiądziesz się na kolejną, bardziej zaawansowaną. Co jest jednak najważniejsze, to fakt, że posiada ona port USB, przez który połączysz ją z komputerem i użyjesz do symulatora. Nie piszę że mógłbyś to zrobić tylko że to zrobisz, bo to jest jedyna słuszna droga: kupujesz zestaw, drona chowasz albo kładziesz tam gdzie nie sięgniesz, i ćwiczysz kilkanaście godzin na symulatorze. Skoro kierowców wypuszczają samych na drogę po 30 godzinach praktyki, to i Ty będziesz mógł sam polatać po kilkunastu godzinach nauki na komputerze.

Jeśli uważasz że mimo wszystko symulator nie dla Ciebie, przypominam adres mojego sklepu internetowego: https://znowodronach.pl/ - mam wszystkie części zamienne do bety65s. W moim interesie jest żebyś szybko się rozbił, więc zrób mi na złość i zacznij jednak od symulatora.

O moich początkach z tym dronem nagrałem nawet film, który wiele wyjaśnia:

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=5PnJmrFHZdI[/embed]

 

Wielu z Was mnie jednak nie posłucha i wybierze od razu wersję "bardziej przyszłościową" ..

BetaFPV Racing Advanced Kit 2

I to też nie będzie zła droga. Tyle że trudniejsza. Zestaw ten różni się od Startera zasadniczo dwoma elementami:

  • dronem - tym razem rama nie nie będzie miała 65 a 75mm a silniki będą bezszczotkowe
  • aparaturą - tutaj też będzie Lite Radio 2 SE ale obsługujące protokoły FrSky D8/D16 LBT/D16 FCC

Dron jest dużo, dużo, dużo szybszy. Osobiście znam osoby które połamały go przy pierwszym odpaleniu, przy czym nie zrażone porażką odpaliły go (zamiast symulatora) po raz drugi, i dobiły go tak, że nadawał się wyłącznie do odbudowy (płatnej, nie na gwarancję). Jeśli jednak masz do dyspozycji halę, duży korytarz czy parking podziemny - powinno pójść łatwiej i w miarę bezboleśnie. Można też uczyć się poza domem, tyle że skoro w pierwszym akapicie wpisu jest śnieg i ujemna temperatura, to ta opcja nie klei mi się za całym wpisem, więc celowo ją pominę.

Beta Advanced Kit

Wadą tinywhoopów bezszczotkowych jest to, że w razie zablokowania któregoś z silników, niemal natychmiast można spalić kontroler obrotów. Ostrzega o tym producent na swojej stronie (wielkimi czerwonymi literami), ostrzegam o tym ja, w instrukcji obsługi drona, przypomnę o tym też tutaj.

Lite Radio 2 - wyglądem ani funkcjonalnością nie różni się od tego ze Starter Kita. Różni się protokołem połączenia z dronem. Zastosowany tu FrSky jest bardzo popularny i zakup zestawu z tym radiem, pozwoli na użycie go do innych dronów różnych firm.

Co cię rozczaruje?

Jakość materiału wideo. Przyzwyczajony do dronów z gimbalem, zauroczony filmikami na YouTubie z popisami zawodowców z podczepionymi GoPro pod 5-calowe kwady FPV, nastawiaj się na rozczarowanie z materiału który otrzymasz z tych dronów. Nie mają one miejsca na kartę pamięci. Nie nagrywają ani w HD ani w SD...nie nagrywają wcale. Jedyne co możesz zarejestrować to obraz z gogli. Szumiący, analogowy, przerywający i zanikający, w rozdzielczości 480p.

Są oczywiście whoopy które udźwigną kamerę HD, taką jak na przykład Insta360 Go czy posiadają wbudowną kamerę HD jak Mobula 6 HD czy TinyGo 4K, ale o nich powstanie kolejny wpis.

Mam nadzieję że lekko rozjaśniłem sytuację i pozsotaje życzyć Wam gumowych drzew :-)

 

Linki do dronów, o których wspominam:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl