Producenci
Paczkomaty InPost

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Xiaomi Fimi A3 po pierwszym dzwonie 0

Z wymienionego gimbala w Xiaomi cieszyłem się całe 3 minuty i 42 sekundy. Dosłownie.

Po takim czasie, podczas pierwszego lotu, dron postanowił się wyłączyć i spaść. Na szczęście, nauczony doświadczeniem z produktami tej firmy, lot testowy swojego egzemplarza wykonywałem nad swoim własnym trawnikiem.

Pozytywna informacja jest taka, że mimo desantu z około 20m, GIMBAL DZIAŁA. Jakbym miał czekać kolejne 8 tygodni na nowego gimbala, przyśpieszyłbym to co czeka ten egzeplarz drona - ostrzelałbym bo z wiatrówki i z uśmiechem na twarzy patrzył jak płonie. A tak, nagram z nim jeszcze kilka filmów.

Wadliwa okazała się PRAWDOPODOBNIE używana bateria którą kupiłem na jednej z grup facebookowych. Mimo pełnego naładowania, po niespełna 4 minutach lotu, gdy ponownie włożyłem ją do drona którego pozbierałem z trawy, wskaźnik napięcia pokazał 8,2V. To tak na biedę o 3V za mało. Z tego co się zdążyłem zorientować po sieci, lubią tak zachowywać się baterie ładowane ładowarką LiHV, czyli ogniwa lekko przeładowane. Ja swój pakiet ładowałem ładowarką z zestawu z dronem ale nie wiadomo co robił z nią poprzedni właściciel.

Nowa bateria w każdym razie jest już w drodze. Nowa ładowarka SkyRC również. Zobaczę jak dron zachowa się na nowym pakiecie, a starą baterię...hmmm...nie wyrzucę, przerobię na prawdziwe LiHV albo na złącze XT60, żeby można było latać A3 na dowolnym pakiecie modelarskim 3S.

No ale czas pokaże.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl